Asset Publisher Asset Publisher

Anita Rusiecka nagrodzona w XII edycji OPTAL

Bardzo miło nam poinformować, że pracująca w naszym Nadleśnictwie na stanowisku Specjalisty Służby Leśnej ds. hodowli lasu Anita Rusiecka, zajęła III miejsce w kategorii „Malarstwo” w XII edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej OPTAL 2021.

Patronat nad XII OPTAL-em objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych – Pan Józef Kubica.

W tegorocznej edycji OPTAL-u wzięło udział 70 twórców z całej Polski, którzy zaprezentowali łącznie 337 prac i zestawów prac. Nagrody wręczono w pięciu konkursowych kategoriach: malarstwie, rzeźbie, literaturze, tkaninie artystycznej i fotografii. W kategorii „Malarstwo” twórcy przedstawili 146 prac.

Podczas gali finałowej, która odbyła się 1 października, nie zabrakło słów podziękowań i uznania, wygłoszonych przez Dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie- Panią Ewę Jedlikowską oraz Zastępcę Dyrektora OKL Pana Tomasza Zygmonta. Licznie przybyli na to spotkanie goście, dzielili się twórczymi doświadczeniami i chętnie opowiadali o swojej pracy.

W obliczu sytuacji pandemicznej niespotykanej dla nas na taką skalę „Ogólnopolski przegląd OPTAL miał w 2021 roku - szczególny wymiar. Jednak mimo wielu obostrzeń zaprezentowany w Gołuchowie dorobek twórczy leśników i ich rodzin budzi zachwyt i nakazuje chylić czoła. „(…)To tu i teraz należą się wszystkim Państwu podziękowania. Za udział w konkursie, za to, że chcą Państwo prezentować swoje pasje uwieńczone prawdziwymi dziełami.” - czytamy w słowie wstępnym Dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej skierowanym do czytelników okolicznościowego katalogu.

Prace zgłoszone do konkursu można oglądać na wystawie w Gołuchowie, której otwarcie stanowiło integralną część uroczystości. Wystawa potrwa do końca marca 2022 roku.

Pani Anicie, która swój zachwyt przyrodą przelewa na papier serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.