Asset Publisher Asset Publisher

Obiekty edukacyjne

Rezerwat "Krzemianka"

Na terenie rezerwatu znajduje sie ścieżka edukacyjna. Z uwagi na bardzo trudne warunki terenowe na części szlaku leśnicy wybudowali kładkę, która umożliwa obejrzenie trudno dostępnych miejsc.

Szlak prowadzi przez tereny źródliskowe gdzie bierze swój początek rzeka Krzemianka. Wędrując po ścieżce można obejrzeć prehistoryczną kopalanię krzemienia.

Kładka przebiega pomiędzy parkingiem przy drodze krajowej nr 8 a parkingiem przy drodze do miejscowości Kopisk.

 

Sala edukacyjna terenie szkółki leśnej "Orlik"

Sala przystosowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla grup 25-30 osobowych. Zajęcia w sali mogą odbywać się tylko po wcześniejszym uzgodnieni takiej potrzeby z osoba zajmującą się edukacja leśną w Nadlesnictwie Knyszyn (Ewelina Szklarzewska 535985005).

 

Orlikowa ścieżka edukacyjna

Znajduje się w oddz. 144 Leśnictwa Krzemianka. Usytuowana jest tuż przy drodze krajowej nr 8. Umożliwiony jest dojazd i pozostawienie pojazdu na miejscu postoju pojazdów bezpośrednio przy ścieżce. Dodatkowo parking wyposażony jest w obiekty małej architektury ławki, stoły, kosze na śmieci jak również 3 tablice edukacyjne kampanii informacyjno - edukacyjnej LP „Świadomi zagrożenia”. Ścieżka została stworzona w ramach projektu „Ochrona orlika krzykliwego na wybranych obszarach Natura 2000”. Ścieżka poświęcona jest biologii, ekologii i ochronie orlika krzykliwego.

 

Powierzchnia Poznaj swój Las

Kliknij w link aby poznać szczegóły

 

 

 

Nadleśnictwo Knyszyn w oparciu o Zarządzenie nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dn. 9 maja 2003r w sprawie wytycznych prowadzenia edukacji leśnej społeczeństwa zwraca się z prośbą do wszystkich zainteresowanych organizacją spotkań edukacyjnych na terenie nadleśnictwa o zapoznanie się i zastosowanie warunków zawartych w załączonym dokumencie „Porozumienie".

Odpowiednio zorganizowana współpraca uwzględniająca wskazane w Porozumieniu kwestie BHP zagwarantuje uczestnikom spotkań, w tym także nauczycielom pełniącym funkcje opiekunów, odpowiednie warunki do nauki, rzetelną informację i przede wszystkim bezpieczeństwo.

W celu omówienia szczegółów i pobrania formularza „Porozumienia" proszę kontaktować się bezpośrednio z wybranym nadleśnictwem.