Asset Publisher Asset Publisher

Obiekty edukacyjne

Rezerwat "Krzemianka"

Na terenie rezerwatu znajduje sie ścieżka edukacyjna. Z uwagi na bardzo trudne warunki terenowe na części szlaku leśnicy wybudowali kładkę, która umożliwa obejrzenie trudno dostępnych miejsc.

Szlak prowadzi przez tereny źródliskowe, gdzie swój początek ma rzeka Krzemianka. Wędrując po ścieżce można obejrzeć prehistoryczną kopalanię krzemienia.

Kładka przebiega pomiędzy parkingiem przy drodze krajowej nr 8, a parkingiem przy drodze do miejscowości Kopisk.

W uwagi na przebudowę, ścieżka na kładce w rezerwacie przyrody Krzemianka będzie zamknięta do odwołania. O zakończeniu inwestycji i ponownym otwarciu kładki poinformujemy Państwa oddzielnym komunikatem. Za utrudnienia przepraszamy. Więcej informacji tutaj.

 

 

Sala edukacyjna terenie szkółki leśnej "Orlik"

Sala przystosowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla grup 25-30 osobowych. Zajęcia w sali mogą odbywać się tylko po wcześniejszym uzgodnieniu takiej potrzeby z osoba zajmującą się edukacja leśną w Nadlesnictwie Knyszyn (Monika Szorc tel. 603370583). Na terenie obiektu znajduje się również wiata z miejscem do rozpalenia ogniska.

 

Orlikowa ścieżka edukacyjna

Znajduje się w Leśnictwie Krzemianka. Usytuowana jest tuż przy drodze krajowej nr 8. Umożliwiony jest dojazd i pozostawienie pojazdu na miejscu postoju pojazdów bezpośrednio przy ścieżce. Dodatkowo parking wyposażony jest w obiekty małej architektury ławki, stoły, kosze na śmieci jak również 3 tablice edukacyjne kampanii informacyjno - edukacyjnej LP „Świadomi zagrożenia”. Ścieżka została stworzona w ramach projektu „Ochrona orlika krzykliwego na wybranych obszarach Natura 2000”. Ścieżka poświęcona jest biologii, ekologii i ochronie orlika krzykliwego.

 

Powierzchnia Poznaj swój Las

Kliknij w link aby poznać szczegóły